دوشنبه 31 فروردین 1394

عکسی از تشییع میرزاده عشقی

   نوشته شده توسط: منصور علی    نوع مطلب :میرزاده عشقی ،عکس های شاعران ،یکشنبه 30 فروردین 1394

عکس شعرا ونویسندگان

   نوشته شده توسط: منصور علی    نوع مطلب :عکس های شاعران ،

Image result for ‫شاعران و نویسندگان ایرانی‬‎
احمد شاملو 

          
  نیما یوشیج       

پ                                                                                                                                       
   Image result for ‫شاعران و نویسندگان ایرانی‬‎

پروین اعتصامی     


سیمین بهبهانی
صادق هدایتImage result for ‫شاعران و نویسندگان ایرانی‬‎
Image result for ‫شاعران و نویسندگان ایرانی‬‎


ملک الشعرای بهار


علی اکبر دهخداImage result for ‫شاعران و نویسندگان ایرانی‬‎محمود دولت آبادی


Image result for ‫شاعران و نویسندگان ایرانی‬‎


ملک الشعرای بهارسهراب سپهری

بدیع الزمان فروزانغر
هوشنگ ابتهاجپرویز ناتل خانلری


پرویزناتل خانلری


  جلال همایی


جلال همایی


 سلمان هراتی


سلمان هراتی

محمد یكتایی

محمد یکتایی

حمید یغمایی

حمید یغمایی


رشید یاسمی

رشید یاسمی

ناظر زاده كرمانی

ناظر زاده کرمانی


بیژن نجدی

بیژن نجدی

سعید نفیسی


سعید نفیسیی

نادر نادرپور


نادر نادرپور

محمود مشرف آزاد


محمود مشرف زاده

مجتبی مینویی


مجتبی مینویی

 فریدون مشیری

فریدون مشیری

هوشنگ مرادی كرمانی

هوشنگ مرادی کرمانی

مهدی موسوس بهبهانی

مهدی موسوس بهبهانیحسین منزوی

حسین منزوی

محمد جعفر محجوب

محمد جعفر محجوب

محمد جواد محبت


محمد جواد محبت

 خلیل ملكی


خلیل ملکی


جمال میرصادقی

جمال میر صادقی

میرزاده عشقی


میرزاده عشقی
ملك الشعرای بهار

ملک الشعرای بهار

استاد حبیب یغمایی
ادامه مطلب

یکشنبه 30 فروردین 1394

حکایت

   نوشته شده توسط: منصور علی    نوع مطلب :داستان وحکایت ،

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ

«از کنفوسیوس پرسیدند: آیا با یک کلمه می توان تمام زندگی را روشن و پاک نگه داشت؟ گفت: بله. پرسیدند: آن کدام کلمه است؟ گفت: آن کلمه، عبارت است از محبت به دیگران».

 

 

مجله:طوبی-تیر 1386، شماره 19

 


 بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ

شخصی زنی داشت حور نام، به جهاد رفت و بعد از آن که دید جمعی شهید شدند آن شخص فرار کرد. دیگری او را دید گفت: ای فلان از جهاد فرار می‏کنی و حال آنکه اگر کشته شوی به وصال حور عین می‏رسی. گفت: ای نادان حور که خودم در خانه دارم، به جهت یک عین خود را به کشتن دهم؟

منبع


یکشنبه 30 فروردین 1394

چه چیز انسان را زیبا می‌کند؟

   نوشته شده توسط: منصور علی    نوع مطلب :داستان وحکایت ،


اﺳﺘﺎﺩﯼ ﺍﺯ ﺷﺎﮔﺮﺩﺍﻥ ﺧﻮﺩ ﭘﺮﺳﯿﺪ: «به نظر ﺷﻤﺎ ﭼﻪ ﭼﯿﺰ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺭﺍ ﺯﯾﺒﺎ ﻣﯽﮐﻨﺪ؟»
ﻫﺮﯾﮏ ﺟﻮﺍﺑﯽ ﺩﺍﺩﻧﺪ؛ ﯾﮑﯽ ﮔﻔﺖ: «ﭼﺸﻤﺎﻧﯽ ﺩﺭﺷﺖ.»
ﺩﻭﻣﯽ ﮔﻔﺖ: «ﻗﺪﯼ ﺑﻠﻨﺪ.»
ﺩﯾﮕﺮﯼ ﮔﻔﺖ: «ﭘﻮﺳﺖ ﺷﻔﺎﻑ ﻭ ﺳﻔﯿﺪ!»
ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺍﺳﺘﺎﺩ، دو کاسه کنار شاگردان گذاشت و گفت: «به این دو کاسه نگاه کنید. اولی از طلا درست شده است و درونش سم است و دومی کاسه‌ای گلی است و درونش آب گوارا است، شما از کدام کاسه می‌نوشید؟»
شاگردان جواب دادند: «از کاسه گلی.»
استاد گفت: «ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻥ کاسه‌ها ﺭﺍ در نظر گرفتید، ﻇﺎﻫﺮ آنها ﺑﺮﺍﯾﺘﺎﻥ ﺑﯽﺍﻫﻤﯿﺖ ﺷﺪ. آدمی هم همچون این کاسه است. آنچه که آدمی را زیبا می‌کند درونش و اخلاقش است. باید سیرتمان را زیباکنیم نه صورتمان را.»


تاجر و میمون ها

روزی روزگاری در روستایی در هند مردی به روستایی ها اعلام کرد که برای خرید هر میمون ۲۰دلار به آنها پول خواهد داد. روستایی ها هم که دیدند اطرافشان پر است از میمون به جنگل رفتند و شروع به گرفتنشان کردند و مرد هم هزاران میمون به قیمت ۲۰دلار از آنها خرید ولی با کم شدن تعداد میمون ها روستایی ها دست از تلاش کشیدند و به همین خاطر مرد اینبار پیشنهاد داد برای هر میمون به آنها ۴۰دلار خواهد پرداخت. با این شرایط روستایی ها فعالیت خود را از سر گرفتند. پس از مدتی موجودی باز هم کمتر و کمتر شد تا روستاییان دست از کار کشیدند و برای کشاورزی سراغ کشتزارهایشان رفتند.
این بار پیشنهاد به ۴۵ دلار رسید و … در نتیجه تعداد میمون ها آنقدر کم شد که به سختی میشد میمونی برای گرفتن پیدا کرد. اینبار نیز مرد تاجر ادعا کرد که برای خرید هر میمون ۶۰دلار خواهد داد ولی چون برای کاری باید به شهر میرفت کارها را به شاگردش محول کرد تا از طرف او میمون ها را بخرد. در غیاب تاجر ، شاگرد به روستایی ها گفت : “این همه میمون در قفس را ببینید ! من آنها را به قیمت ۵۰دلار به شما خواهم فروخت تا شما پس از بازگشت تاجر آنها را به ۶۰دلار به او بفروشید.” روستایی‌ها که وسوسه شده بودند ، پولهایشان را روی هم گذاشتند و تمام میمونها را خریدند … البته از آن به بعد دیگر کسی مرد تاجر و شاگردش را ندید و تنها روستایی ها ماندند و یک دنیا میمون !


اداره کردن زن آسان تر است یا کشور !؟
روزی از میلتون، شاعر معروف انگلیسی پرسیدند: «چرا ولیعهد انگلستان می تواند در ۱۴ سالگی بر تخت سلطنت بنشیند و سلطنت کند؛ اما تا ۱۸ سال نداشته باشد نمی تواند ازدواج کند؟» میلتون گفت: «به خاطر این که اداره کردن یک مملکت از اداره کردن یک زن به مراتب آسان تر است!»
.منبع : سایت سه علی سه


یکشنبه 30 فروردین 1394

فهرست شاعران فارسی‌زبان

   نوشته شده توسط: منصور علی    نوع مطلب :شعر ،ادبیات ،

۱ شاعران کهن

پیش از سده سوم هجری، سندی از شعرسرایی به زبان پارسی دری در دست نیست. با این همه محمد عوفی در نسکلباب‌الباب نخستین شاعر به زبان فارسی دری را بهرام گور می‌داند.

۲ شاعران سده سوم تا ششم هجری

ابواسحاق جویباری/ابوحفص سغدی/ابوزراعه معمری/ابوسعید ابوالخیر/ابوسلیک گرگانی/ابوشعیب هروی/ابوشکور بلخی/ابوطاهر خسروانی/ابوطیب مصعبی/ابوالحسن آغاجی/ابوالعباس ربنجنی/ابوالعلاء شوشتری /ابوعبدالله جنیدی/اثیر اخسیکتی/ادیب صابر/استغنائی نیشابوری/انوری/باباطاهر عریان/بدیع بلخی/بسام کورد/بشار مرغزی/بندار رازی/بوالمثل بخارایی/میرزا نصرالله بهار شیروانی/ترکی کشی ایلاقی/جمال‌الدین عبدالرزاق اصفهانی/حکاک مرغزی/حنظله بادغیسی/خاقانی شروانی/خبازی نیشابوری/خسروی سرخسی/خواجه عبدالله انصاری/خیام/دقیقی/ذوالفقار(سیدقوام الدین حسین ابن صدرالدین علی شروانی(/رابعه قزداری/رشیدالدین وطواط/رودکی/رونقی بخارایی/سپهری بخارایی/سنایی/سوزنی سمرقندی/شاکر جلاب/شهید بلخی/طاهرچغانی/طیان ژاژخا/عبدالحمید غزنوی/عسجدی/عطار/عماره مروزی/عمعق بخاری/عنصری/عیوقی/غضائری رازی/فخرالدین اسعد گرگانی/فرالاوی/فرخی سیستانی/فردوسی/فلکی شروانی/فیروز مشرقی/قابوس وشمگیر/قطران تبریزی/قمری جرجانی/قوامی رازی/کافرک غزنوی/کسایی مروزی/لبیبی/لوکری/مجیرالدین بیلقانی/محمد پسر وصیف سجزی/محمد سگزی/محمد عبده کاتب/محمود وراق هروی/مسعود سعد سلمان/مسعودی مروزی/معروفی بلخی/معزی/معنوی بخارائی/منتصر سامانی/منجیک ترمذی/منطقی رازی/منوچهری/مهستی گنجوی/ناصرخسرو/نظامی گنجوی/احمد مشکوری

۳ شاعران سده هفتم تا نهم هجری

آذری طوسی/ابن حسام/ابن یمین/امیرشاهی سبزواری/باباافضل کاشی/بدر جاجرمی/بابافغانی شیرازی/بساطی سمرقندی/جامی/جهان خاتون/حافظ/خواجوی کرمانی/رضای سبزواری/کیکاووس رازی/زراتشت بهرام/سعدی/سلمان ساوجی/نعمت‌الله ولی/شرف‌الدین رامی/شیخ اطعمه/امین‌الدین بلیانی کازرونی/عبید زاکانی/عصمت بخاری/عماد فقیه کرمانی/قاسم انوار/کاتبی ترشیزی/کمال‌الدین اصفهانی/کمال خجندی/نزاری قهستانی/نظام‌الدین محمود قاری/مجدالدین همگر/مغربی تبریزی/مولوی/همام تبریزی

۴ شاعران سده دهم و یازدهم هجری

صائب تبریزی/بیدل دهلوی/امیر خسرو دهلوی/هاتفی خرجردی/میررضی آرتیمانی/محتشم کاشانی/کلیم کاشانی/منیر لاهوری/زلالی خوانساری/نجیب کاشانی

۵ شاعران سده دوازدهم و سیزدهم هجری

هاتف اصفهانی/آذر بیگدلی/ابراهیم نادری کازرونی/وصال شیرازی/قاآنی شیرازی/فروغی بسطامی/یغما جندقی/نشاط اصفهانی/مطیع/صدرالسادات کازرونی/کوثر علیشاه همدانی/رضاقلی خان هدایت/صباحی بیدگلی

۶ شاعران معاصر (سدهٔ بیستم میلادی به این‌سو)ادامه مطلب

تعداد کل صفحات: 17 1 2 3 4 5 6 7 ...
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic